Create your flash banner free online

ساج کندی - ملاحظات دارویی در ماه مبارک رمضان

جدید ترین مطالب

عنوان عکس
عنوان
عنوان عکس
عنوان
عنوان عکس
عنوان
عنوان عکس
عنوان
عنوان عکس
عنوان

تبلیغات

lمحصولات فروشگاه ساج کالا
تغییر تعداد دفعات و زمان مصرف داروها و نیز مصرف یکجای چند دارو در وعده های سحر یا افطار می تواند باعث کاهش اثر بخشی یا افزایش عوارض آنها شود.
به نقل از وب دا، یک پزشک ضمن بیان این مطلب بیان کرد: بیمارانی که مجبور به مصرف 2 بار دارو در روز هستند ممکن است پس از مشورت با پزشک معالج خود بتوانند داروهای خود را در فاصله بین افطار تا سحر استفاده کنند. در بیمارانی که تعداد دفعات مصرف دارو بیشتر است ممکن است پزشک معالج در صورت صلاحدید با جایگزین کردن داروهای این بیماران با انواع طولانی تر بودن اثر دارو و با اشکال غیر خوراکی آنها، امکان روزه داری را برای بیماران فراهم کنند.
 
دکتر پروین اسکندری اظهار داشت: از آنجا که مصرف آب و مایعات نقش بسیار مهمی در دفع داروها و متابولیت های ناشی از آنها دارد بیماران باید در فاصله افطار تا سحر به میزان کافی آب و مایعات مصرف کنند. در صورتی که لازم است دارویی با معده خالی مصرف شود بهترین زمان مصرف دارو 1 ساعت قبل از سحری یا 2 ساعت بعد از افطار است. بالعکس، برخی از داروها حتما باید همراه غذا خورده شوند. بهترین نوشیدنی برای مصرف دارو، یک لیوان آب معمولی است.
 
وی تاکید کرد: تغییر خودسرانه دوز داروها و یا قطع ناگهانی آنها در بیماریهای  دیابت، آسم و بیماری انسداد ریه (  COPD)، صرع، بیمار های کلیوی، بیماری های قلبی عروقی، اختلالات انعقادی، بالا بودن چربی و فشار خون، بیماری های روانی و بیماری های غدد درون ریز بسیار خطرناک است و حتما باید با پزشک معالج در این زمینه مشورت کرد.
 
اسکندری گفت: آنتی‌بیوتیک‌ها از جمله داروهایی هستند که حتما باید در زمان مشخص خود مصرف شوند و امکان تغییر ساعت آنها وجود ندارد.اما پزشک معالج شما می‌تواند با در نظر گرفتن نوع بیماری شما آنتی‌بیوتیکی را انتخاب کند که با برنامه روزه‌داری شما تداخل پیدا نکند. بهترین کار برای روزه‌دارانی که به علت بیماری مجبور به مصرف دارو هستند ونمی‌خواهند از فیض ماه مبارک نیز محروم شوند، این است که با پزشک معالج خود مشورت کنند.
 
وی در پایان بیان کرد: که اگر بیماران تنها چند دقیقه از وقت خود را برای مشورت با یک پزشک یا دکتر داروساز درباره قطع داروهای خود و نحوه مصرف آنها در ماه مبارک رمضان بگذرانند،می‌توانند مشکلات بالقوه را درک و راه‌حل‌های احتمالی را به بحث بگذارند
ما در شبکه های اجتماعی :

درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ساج کالا

جستجو

امکانات جانبی

ساج کالا ساج کالا عرضه لوازم خانگی www.sajkala.com
سفارش تبلیغ متنی قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
سفارش تبلیغ متنی قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
سفارش تبلیغ متنی قسمتی درباره وب سایت شما www.Yourweb.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic